FACEBOOK
English  German  Italian  Greek  France  Polish  Russian  Spannish  Ukrainian  Bulgarian  Dutch  Finnish  Hindi  Japanese  Norwegian 
reklam alanı

BETA ZİRAAT ve TohumculukYazar: admin | Tohum Üreten Firmalar | 06 Şub 2012 | 0 Yorum

Türk Tarımının öncelikli kuruluşlarından olan BETA ZİRAAT VE TİC. A.Ş. yıllardır Türk Tarımına önemli katkılarda bulunmuş ve uluslarası normlarda kalite politikasından ödün vermeden hizmetini devam ettirmiştir. Türk Tarımının Dünya çapındaki açılımını sağlamak için aracı ve öncü olmuştur. Türkiye için hammadde teminindeki hassasiyet tarımsal sanayiye dönük atılan adımlardandır. Yeni ve Çeşitli ürünlerin ülkede tanınmasını sağlamıştır. Türk tarımının gelişimini ve standartlarını yükseltmeyi amaç edinmiştir. Dünya çapında açılım yaparak sektörde serbest dolaşım için bir geçiş dönemi yaratmıştır. Halkın sağlığı, huzuru ve refah düzeyini arttırmayı hedeflemiş ve bu amaca hizmet edecek yatırımlar yapmıştır. Tarımsal politikanın önemi bilinci çerçevesinde ülke sınırları içinde hiçbir şekilde GDO’lu ürün getirmemektedir. Tüm ürünler geleneksel üretim çerçevesinde ve bilinçli personel ile daim ettirilmektedir. İşletmenin amacı yeni teknolojileri etkin bir şekilde kullanmak ve etkin bir tarımsal üretim sağlayıp verimliliği arttırmaktır.

Genel Müdürlüğümüz Ankara’da bulunmakta olup; Bursa/Yenişehir’de  Üretim, Araştırma ve Islah Müdürlüğü, Amasya/Merzifon’da Tohum İşleme Fabrikası ile Balıkesir/Manyas’ta İşletme Müdürlüğümüz mevcuttur. Firmamız Satış Teşkilatı; Ankara, İzmir, Manyas, Adana, Amasya, Konya ve Samsun Satış Büroları, 31 Pancar Kooperatifi, 11 Başbayii ile 1.200’ü aşkın Bayii’den oluşmaktadır.  Beta Ziraat ve Ticaret A.Ş. faaliyetlerini:

1. Şeker Pancarı Tohumu Üretim ve Pazarlaması,

2. Hibrit ve Standart Sebze Tohumları Üretim, İthalat, İhracatı ile

3. Yem Bitkileri Tohumları İthalat ve Pazarlaması oluşturmaktadır.

Firmamız, Bursa-Yenişehir, Balıkesir-Manyas ve Amasya-Suluova’da konuşlandırılmış tesisleri ile hibrit sebze tohumu, standart sebze tohumu ve hibrit monogem şeker pancarı tohumlarının üretimlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Ülkemiz şeker pancarı tohum ihtiyacının %40′ı olan 400 ton şeker pancarı tohumu, her yıl BETA tarafından üretilmekte olup;  firmamız son yıllarda özellikle sera ve örtü altı yetiştiriciliğine uygun çeşit geliştirme çalışmalarında da önemli mesafeler almıştır. Deneyimli üretim departmanı vasıtası ile en yüksek teknolojileri kullanarak üretimini gerçekleştirdiği tohum ve fideleri “kalite” politikasında taviz vermeden çiftçilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Tamamı Ziraat Mühendisi olan Satış ve Teknik Servis Personelimiz;  satış ve teknik eğitim odaklı seminerlerle “pazarlama, yeni ürünler, pazar eğilimleri ve tarım alanındaki teknolojik değişiklikler” konularında düzenli olarak eğitime tabi tutulmaktadır.

Beta Ziraat ve Ticaret A.Ş. yaptığı yatırımlar ve kaliteli tohumları ile gelecekte de ülkemiz üreticilerinin hizmetine ve  tohumculuk sektöründeki önemli yerini muhafaza etmeye devam edecektir.

 

BETA Ziraat ve Tic. A.Ş.

Altınekin Tohum İşleme Tesisi

Konya Ankara Yolu 50 km 42 450

Altınekin Kavşağı

Altınekin/KONYA

 

Tel: 0 332 633 40 63

Fax: 0 332 633 40 82

Bir önceki yazımız olan Güncel Patates Fiyatları başlıklı makalemizde agria, borsa ve ertuğrul hakkında bilgiler verilmektedir.

Patates ...

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz

Borsa TV

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

Sohbet Kutusu
Geri
Kullanıcı Adı Ve Mail Adresi Girin:
Sohbet Başlat
şuan Sitede Aık Olan Kimse Yok
Kullanıcı evrimdışı ve iletileri alamaz
Kaydet